Про випуск версії для ознайомлення 8.4 платформи 1С Підприємство

Про випуск версії для ознайомлення 8.4 платформи "1С:Підприємство"

Повідомляємо користувачів і партнерів про випуск 30.12.2015 версії для ознайомлення 8.4 (8.4.1) платформи системи програм "1С:Підприємство".

Версія 8.4.1 розроблена на основі версії 8.3.5 платформи "1С:Підприємство 8" і включає в себе її повну функціональність.

Відмінністю версії 8.4 від попередніх версій платформи "1С:Підприємство 8" є нова архітектура кластера серверів, ключовими особливостями якої є:

  • новий варіант розгортання:
    • ­забезпечує більш гнучке адміністрування системи;
    • ­адаптований до використання у віртуальних середовищах;
    • ­незалежне налаштування вузлів кластера;
  • підвищення масштабованості окремих сервісів кластера;
  • веб-сервер інтегрований в інфраструктуру кластера;
  • гнучке балансування навантаження.

Одночасно з використанням нового кластера серверів у версії 8.4.1 збережена можливість розгортання кластера, з архітектурою версії 8.3.5.

У разі використанні нового кластера серверів відсутня можливість роботи існуючих засобів адміністрування, в іншому функціональність підтримується в повному обсязі.

Крім основного дистрибутива платформи у поставку входять декілька додаткових дистрибутивів, які утворюють функціонал нового кластера серверів, а також інструкція щодо розгортання.

Умови поставки фінальної версії будуть оголошені під час її випуску.

Сумісність версій платформи

Використання для ознайомлення платформи версії 8.4.1 можливо для інформаційних баз, які використовувалися з платформою версії 8.3.5, а також версій 8.3.6 і 8.3.7 в тому випадку, якщо у властивостях конфігурації режим сумісності дорівнює "Версія 8.3.5" і в конфігурації не задіяні нові можливості версії 8.3.6 і 8.3.7.

Конфігурації, які розроблено на платформі версії 8.3.5 і старіших версіях, можуть працювати на платформі версії 8.4.1 без внесення змін до конфігурації. Можливий також зворотній перехід на версію 8.3.5 платформи.

У версії для ознайомлення 8.4.1 під час роботи з новим варіантом розгортання кластера не підтримується робота з СКБД IBM DB2.

Для всіх СКБД, за винятком IBM DB2, забезпечується повна сумісність з оригінальним варіантом розгортання кластера. Тобто інформаційна база, яка розгорнута в оригінальному кластері серверів версій 8.4.1 або 8.3.5, буде працювати з використанням нового варіанту кластера 8.4.1, і навпаки.

Особливості та порядок використання версії для ознайомлення

Ця версія платформи не є завершеною розробкою. Зокрема, у поточний час триває оптимізація програмного коду.

Версія 8.4.1 призначена, насамперед, для ознайомлення користувачів і партнерів з новою клієнт-серверною архітектурою.

Використовувати версію для ознайомлення для вирішення реальних задач автоматизації не рекомендується.

У разі використанні версії для ознайомлення слід враховувати, що в наступних версіях функціональність і склад компонентів системи можуть бути змінені.

Компоненти нового кластера серверів поставляються тільки з російським та англійським інтерфейсами. В інших частинах версії 8.4.1 платформи підтримується набір інтерфейсів, відповідно до версії 8.3.5.

Плани випуску фінальної версії 8.4 будуть визначатися з урахуванням отриманої від користувачів і партнерів інформації щодо версії для ознайомлення.

 

Додаток

Нові можливості версії 8.4.1 платформи "1С:Підприємство"

У рамках платформи версії 8.4.1 представлено новий варіант кластера серверів. Основний акцент зроблено на механізмах взаємодії процесів у кластері, підвищення надійності та масштабності системи в цілому.

Сервіс-орієнтована архітектура

У версії 8.4.1 кластер серверів є модульною розподіленою системою з різних компонентів (сервісів) з чітко визначеними межами і правилами взаємодії.

Сервіс-орієнтована архітектура дозволяє застосовувати різні схеми масштабування для окремих компонентів, що в багатьох випадках дозволяє підвищити надійність системи та усунути єдині точки відмови.

Під час розгортання кластера на великій кількості серверів стало можливим встановлювати на кожному сервері лише необхідні компоненти. Це дозволяє економити дисковий простір, знизити об'єм мережевого трафіку і скоротити час розгортання системи.

Відмовостійкий реєстр кластера і новий головний менеджер

В новому варіанті кластера серверів версії 8.4.1 реєстр кластера реалізовано за допомогою спеціального компонента, який доступний всім процесам кластера. Фізично дані реєстру зберігаються у розподіленому масштабованому сховищі, що забезпечує їх збереження і доступність.

Головний менеджер кластера тепер координує різні внутрішні механізми підтримки кластера, що працюють на всіх менеджерах кластера. Крім того, новий головний менеджер більше не є єдиною точкою відмови. У разі виходу його з ладу новим "головним" вибирається будь-який інший доступний менеджер, і сервіси динамічно перерозподіляються між менеджерами.

Вбудований веб-сервер

Новий варіант кластера серверів версії 8.4.1 більше не потребує стороннього веб-сервера. Веб-сервер тепер вбудовано у спеціальний компонент – шлюз кластера, який тісно інтегровано з новим балансувальником навантаження та реєстром кластера.

Балансувальник навантаження

В новому варіанті кластера серверів балансувальник навантаження реалізовано як окремий сервіс (компонента). Цей сервіс тісно інтегрується з реєстром кластера, шлюзом кластера і робочими процесами для найбільш ефективного управління навантаженням. Сервіс підтримує існуючу в кластері модель вимог призначення.

Робота з командного рядка

У версії 8.4.1 розширені можливості роботи з командного рядка. За допомогою спеціальних інструментів (утиліт) можна розгортати кластери на різних серверах, створювати і вилучати бази даних, створювати і відновлювати інформаційні бази без запуску кластера. Це дозволяє автоматизувати розгортання кластерів, у тому числі у хмаркових середовищах.

Адміністрування кластеру через програмний веб-інтерфейс

У версії 8.4.1 реалізовано спеціальний сервіс управління кластером, що надає програмний веб-інтерфейс (REST API) для налаштування кластера та управління кластером. Всі дані передаються у форматі JSON, що дає можливість інтеграції кластера "1С:Підприємства" з будь-якою інфраструктурою і не обмежує вибір технологій для інтеграції.

Ручне управління процесами

У новому кластері серверів (версії 8.4.1) відсутні агенти серверів. Всі питання управління процесами нового кластера на даному етапі мають вирішуватися адміністратором. При цьому відсутня необхідність попередньої реєстрації процесів у реєстрі кластера. Надалі планується автоматизоване управління кластером і автоматизоване масштабування сервісів кластера.После заполнения данной формы с Вами свяжется менеджер в ближайшее рабочее время.
Укажите свои данные: